fbpx

Dažnai klausa prarandama iš lėto ir gali praeiti daug laiko, kol neprigirdintis žmogus nuspręs įsigyti klausos aparatą. Jūs kaip giminaitis ar draugas galite padėti mylimam žmogui apsispręsti greičiau.

 

 

 

Klausos praradimo rizika paprastai didėja su amžiumi ir, PSO duomenimis, ja serga daugiau kaip 25 % vyresnių nei 60 metų žmonių. Jis gali pasireikšti palaipsniui arba staiga ir paveikti vieną arba abi ausis. „Presbycusis“ reiškia klausos praradimą, susijusį su senėjimu, ir paprastai yra tam tikras sensorinis klausos praradimas. Tam įtakos gali turėti daug įvairių veiksnių, pavyzdžiui, lėtinės ligos, rūkymas, genetika, dažnos infekcijos, alkoholis, nelaimingi atsitikimai ir kt. Nors klausos praradimas nekelia pavojaus gyvybei, jis gali smarkiai paveikti sergančiojo gyvenimo kokybę ir sukelti daug kitų problemų.

Požymiai, kad mylimam žmogui pablogėjo klausa

Svarbu anksti atpažinti klausos praradimą ir pradėti veikti, kol jis dar nepablogėjo, nes klausos praradimas daro didelę įtaką gyvenimo kokybei ir gali sukelti daug papildomų problemų, pavyzdžiui, depresiją ir demenciją. Jei pastebėjote, kad galite turėti klausos problemų arba klausos problemos turi įtakos jūsų kasdieniam gyvenimui, kreipkitės į LOR specialistą. Žr. toliau pateiktą tipinių klausos praradimo simptomų sąrašą:

Kartojimas

Dažnai yra prašoma žmonių pakartoti

Supratimas

Žmogus sunkiai supranta kalbą ir seka pokalbius garsioje aplinkoje.

Garso stiprumas

Garsiau nei įprastai klauso televizoriaus ar muzikos.

Problemos bendraujant telefonu

Sunkiai supranta žmones telefonu

Spengimas ausyse

Ausyje nuolat skamba ar zvimbia.

Bendravimo vengimas

Žmogus vengia bendrauti ypač grupėse ar garsioje aplinkoje.

Kaip bendrauti su neprigirdinčiu žmogumi?

Jeigu įtariate, kad kas nors, kas Jums rūpi, turi klausos problemų, paskatinkite jį apsilankyti pas klausos specialistą ir išsitirti klausą (arba kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nusiųs pas LOR specialistą). Tuo tarpu, savo mylimam žmogui galite padėti geriau bendrauti taip:

✅  Prieš pradėdami kalbėti, patraukite jo / jos dėmesį, kad įsitikintumėte, kad ji / jis į Jus žiūri

✅ Kalbėkite lėtai ir aiškiai

 Kantriai pakartokite tą, ko jis / ji neišgirdo pirmą kartą

Pasinaudodami kūno kalba, parodykite, ką sakote

Maloniai paklauskite, ar jis / ji išgirdo, ką pasakėte

4 ŽINGSNIAI Į GERESNĮ GIRDĖJIMĄ

    1.  Apsilankykite pas klausos specialistą
    2. Papasakokite, kada pradėjote negirdėti
    3. Išsitirkite audiograma
    4. Išsirinkite naują klausos aparatą

Klausos aparatai dažnai yra tiesiausias kelias į geresnį girdėjimą. Juos galima įsigyti savo lėšomis arba gauti kompensuojamus. Turint kompensaciją galima primokėti už geresnį klausos aparatą, kuris geriau atkuria garsą ir turi daugiau funkcijų.